Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkunastokilometrowy pościg zakończony zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy

Dzisiejszej nocy funkcjonariusze Świętokrzyskiej Służby Celnej zatrzymali 21-letniego kierowcę, który będąc w stanie nietrzeźwości nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Izby Celnej prowadzili w dniu wczorajszym działania kontrolne na terenie Buska-Zdroju. Tam też ok. godz. 21.30 zostali poinformowani, że po terenie miasta porusza się samochód m-ki Mitshubishi, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Niedługo po zgłoszeniu natknęli się na opisany pojazd. Sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi swojego radiowozu dali kierowcy znak do zatrzymania. Ten zwolnił, ale po chwili przyśpieszył i podjął próbę ucieczki w kierunku Pińczowa. Chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi jechał z dużą prędkością i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, cały czas stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Zachowywał się tak na całej kilkunastokilometrowej trasie przejazdu. Zatrzymał się dopiero za Pińczowem, gdzie radiowóz zablokował mu drogę. Wówczas kierowca też nie był skory do współpracy, stawiał opór i nie stosował się do żadnych poleceń.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że zatrzymany to 21- letni mieszkaniec gminy Pińczów, który w chwili kontroli znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie nie tylko prowadził samochód, ale również wykonywał niebezpieczne manewry, przy dużej prędkości. Mało tego okazało się, że obecnie wobec mężczyzny toczy się postępowanie sądowe za jazdę pod wpływem środka odurzającego. Pińczowscy policjanci zatrzymali go w takim stanie pod koniec marca br.

Teraz czeka go kolejne postępowanie sądowe. Tym razem za popełnienie dwóch czynów tj. nie zatrzymania się do kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie