Z uczniami o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z uczniami o bezpieczeństwie

Wczoraj pińczowski policjant spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Zagości. Prelekcja odbyła się z inicjatywy nauczycieli, którym zależy na szerokiej edukacji swoich podopiecznych, w tym w zakresie bezpieczeństwa.

Była więc mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas pobytu w szkole i zabaw z rówieśnikami po zajęciach. Sami uczniowie podjęli temat numerów alarmowych, z których korzystać można jedynie w razie uzasadnionej potrzeby, a nie dla żartów.

Z uwagi na zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej policjant zwrócił uwagę zebranych na rolę jaką w funkcjonowaniu społeczeństwa pełni nauczyciel. Przypomniał, że ma on nie tylko obowiązki, ale również uprawnienia jako że jest funkcjonariuszem publicznym.

Przypominamy, że więcej na temat spotkań policjantów z najmłodszymi z okazji Dnia Edukacji Narodowej i o wielu innych przedsięwzięciach profilaktycznych można się dowiedzieć korzystając z zakładki „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” znajdującej się na stronach KWP Kielce i komend powiatowych Policji.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów