Nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości dla jednostki w Pińczowie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości dla jednostki w Pińczowie

Wczoraj władze miasta i gminy Pińczów na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie przekazały 4 urządzenia Alcoblow. Testery są łatwym w użyciu, podręcznym narzędziem wykorzystywanym do kontroli trzeźwości kierowców.

Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy w Pińczowie Włodzimierza Baduraka z funduszu Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych miasto przekazało Policji  4 urządzenia Lion Alcoblow. Tego typu testery w bardzo prosty i szybki sposób pozwalają przeprowadzić wstępny test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Czujniki elektrochemiczne znajdujące się w urządzeniu dają możliwość detekcji alkoholu bez fizycznego kontaktu z badanym. Najczęściej wykorzystywane są podczas masowych kontroli trzeźwości. Choćby w takich akcjach jak wczorajsza, gdzie w ramach działań „Trzeźwy Poranek” na terenie powiatu pińczowskiego mundurowi poddali badaniom ponad 1300 kierujących. Być może dzięki tego typu profilaktyce pośród tylu badanych nie  było osób pod wpływem alkoholu.

W imieniu władz miasta testery zostały dziś przekazane na ręce Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Jarosława Kosika przez z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów pana Marka Zatorskiego. Dokument przekazania urządzeń podpisał Sekretarz UGiM Pińczów pan Marcin Kozłowski.

Podczas potkania zapowiedziano dalszą współpracę w celu poprawy bezpieczeństwa publicznego w mieście i gminie Pińczów.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów

  • przekazanie