Poszkodowany zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszkodowany zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej

Wczoraj pokrzywdzony w kolizji drogowej ujął do czasu przybycia patrolu Policji jej nietrzeźwego sprawcę, który próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. 54-letniemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wtorkowego wieczora na jednej z pińczowskich ulic doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Kierowca osobowego VW bez wyraźnego powodu zjechał na przeciwległy pas ruchu powodując zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz kierowcy i pasażerów Chryslera, w tym dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale sprawca kolizji chcąc uniknąć wszelkich konsekwencji zdecydował się uciec z miejsca zdarzenia. Uniemożliwił mu to drugi kierowca, który zabrał jego kluczyki do samochodu i po krótkim pieszym pościgu ujął go do czasu przybycia wezwanych policjantów.

Okazało się, że przyczyną próby ucieczki 54-letniego mieszkańca Pińczowa i zapewne kolizji w ogóle, był stan nietrzeźwości w jakim się znajdował w chwili prowadzenia pojazdu. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. 

Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu również zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie