Trzeźwy poranek w Pińczowie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeźwy poranek w Pińczowie

Dzisiaj pińczowska drogówka prowadziła akcję „Trzeźwy Poranek”. W rezultacie przeprowadzonych działań zatrzymano kierującego samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn 44-letniemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Głównym celem akcji było sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców poruszających się po pińczowskich drogach. Aby kontrole przebiegały sprawnie i jednocześnie objęły jak największą liczbę kierujących mundurowi dokonywali szybkich pomiarów z wykorzystaniem urządzeń pomiarowych do wstępnych badan trzeźwości wydychanego powietrza przy pomocy specjalnych urządzeń. W ten sposób dzięki przeprowadzeniu ponad 900 badań ujawniono, a następnie wyeliminowano z ruchu mieszkańca gminy Busko- Zdrój, który prowadził pojazd mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie przyjechał z miejscowości, w której mieszkał.

W Pińczowie stracił prawo jazdy i zapewne długo nie wsiądzie za kierownicę. Za popełniony czyn grozi mu bowiem zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

  • w czasie akcji