Zuchwała kradzież - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwała kradzież

Przestępcy bez żadnych skrupułów mogą wykorzystać naiwność i nieostrożność każdego z nas. Nie oszczędzają przy tym osób starszych i schorowanych. Ich metody przybierają najbardziej wyrafinowane formy. Wczorajszego popołudnia w powiecie pińczowskim przestępcy podszywający się pod pracowników Caritas okradli dwóch mężczyzn w wieku 57 i 84 lata.

Pod ich dom podjechał człowiek w wieku ok. 50 lat, który przedstawił się jako pracownik organizacji Caritas i pod pozorem chęci darmowego wręczenia darów przeznaczonych dla chorych i ubogich, wywabił poszkodowanych z domu. Po kilkuminutowej rozmowie odjechał, a po powrocie do domu mężczyźni odkryli ślady plądrowania i kradzieży. Okazało się, że w ciągu kilku minut z ich domu zniknęło kilkaset złotych.

W ten i podobne sposoby przestępcy dokonują kradzieży i oszustw na osobach, które nierzadko tracą oszczędności swojego życia. Dlatego ważnym jest aby pieniądze i kosztowności przetrzymywać w bezpiecznym miejscu, a do domu nie wpuszczać nieznanych osób. W przypadku wizyty nieznajomego, nawet jeśli podaje się za kogoś komu na pierwszy rzut oka można by zaufać, należy zachować szczególną ostrożność i reagować na wszelkie podejrzane zachowania.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie