Uwaga! Oszuści wciąż aktywni - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Oszuści wciąż aktywni

Oszuści posługujący się metodami "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż próbują oszukiwać seniorów. Mimo prowadzonych w tym działań profilaktycznych oraz nagłaśnianiu przez środki masowego przekazu przypadków dokonywanych oszustw, w dalszym ciągu do jednostek Policji docierają sygnały o kolejnych przypadkach lub próbach podszywania się pod członków rodziny lub policjantów.

Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w Pińczowie w ostatni poniedziałek. Do 83 letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że znajduje się w szpitalu. Po chwili rozmowę przejął ktoś inny, kto przedstawił się jako funkcjonariusz Policji. Następnie wyjaśniał, że znajduje się przy synu kobiety, który miał spowodować wypadek z udziałem trzech innych poszkodowanych. Radził przy tym aby kobieta wypłaciła 35 000 złotych na pokrycie odszkodowań, aby syn nie miał dalszych problemów z wymiarem sprawiedliwości.

Na szczęście próba oszustwa tym razem nie powiodła się. Warty uwagi pozostaje jednak fakt, że mimo tak wielu sukcesów Policji w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości oraz medialnego nagłośnienia problemu oszuści wciąż pozostają aktywni i nadal próbują wykorzystać naiwność osób starszych.

Szanowni seniorzy pamiętajcie: Policja nie pobiera opłat gotówkowych za żadne wykonywane przez siebie czynności. Podobnie jest w przypadku innych instytucji. Każdą planowaną transakcje należy też skonsultować z zaufanymi członkami najbliższej rodziny lub samodzielnie oddzwonić do instytucji, w której mamy uiścić jakąkolwiek opłatę, na numer który widnieje w różnego rodzaju biuletynach i informacjach. O każdej podejrzanej sytuacji informujmy najbliższą jednostkę Policji pod nr 997 lub 112.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie