Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna w aplikacji na telefon - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna w aplikacji na telefon

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest już na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że KMZB do doskonała forma kontaktów społeczeństwa z Policją.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od ubiegłego roku. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon.  Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo od lipca tego roku podczas nanoszenia zagrożenia możliwe jest m.in. wprowadzanie krótkiego opisu, a także dołączanie plików np. zdjęć.

Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu również można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Opr. KB
Źródło: KPP we Włoszczowie