Próbowali się włamać - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali się włamać

W piątkowy wieczór pińczowscy policjanci zatrzymali 15 – latka, który jest podejrzewany o współudział przy próbie włamania. Jego 13-letni wspólnik został ustalony przez mundurowych krótko po zdarzeniu. Niebawem sprawie przyjrzy się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W piątkowy wieczór właściciel działki rolnej znajdującej się pod Pińczowem, postanowił podlać swoje uprawy. Już w jej pobliżu został poinformowany przez nieznajomego mężczyznę, aby sprawdził znajdujący się tam budynek gospodarczy, ponieważ przed momentem kręciło się w jego pobliżu dwóch nastolatków. Na miejscu okazało się, że cześć upraw została zniszczona i skradziona. Uszkodzone też zostały drzwi do budynku. Nieznajomy wskazał właścicielowi kierunek ucieczki nieproszonych gości, gdzie po chwili pokrzywdzony ujął jednego z „rabusiów”. Był to 15-latek, którego przekazał w ręce powiadomionych o zdarzeniu policjantów. Mundurowi ustalili, że drugim uczestnikiem zajścia był 13-latek.
Obaj chłopcy przyznali się do zniszczenia uprawy i kradzieży warzyw oraz usiłowania włamania. Chociaż żałują swojego postępku to niestety, teraz ich sprawą będzie musiał zająć się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Opr. DS
Źródło: KPP w Pińczowie