Za szybko w zabudowanym - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w zabudowanym

W miniony weekend na terenie miasta oraz powiatu pińczowskiego została przeprowadzona akcja pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ” efektem były zatrzymane prawa jazdy, dwóm kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźni swoje uprawnienia odzyskają za 3 miesiące.

W piątek (14 lipca) o godz. 20.15 w miejscowości Kije, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którym kierował 77-letni mieszkaniec Kielc. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna rozpędził swój pojazd do 102 km/h. 

Podobne zdarzenie miało miejsce w dniu 16 lipca około godziny 23.55 w miejscowości Lipnik gm. Kije. Wtedy to, funkcjonariusze pińczowskiej drogówki zauważyli szybko poruszającego kierującego samochodem Hyundai. Wykonany pomiar wykazał, iż 32 –letni kierujący poruszał się z prędkością  114 km/h. Przypominamy, że w godz. 23.00 do 05.00 prędkość dozwolona w terenie zabudowanym zwiększa się o 10 km/h i wynosi 60 km/h.

W obu przypadkach zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy. Dodatkowo zostali oni ukarani mandatami karnymi, a do ich kont dopisało się po 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 roku obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

- kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…).