Za szybko w zabudowanym - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w zabudowanym

W ostatnich dniach policjanci z pińczowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźni swoje uprawnienia odzyskają za 3 miesiące.

W niedzielę przed godziną 8.00 w miejscowości Lipnik, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którym kierował 44-letni mieszkaniec gminy Samborzec. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna rozpędził swój pojazd do 107 km/h. 

Podobne zdarzenie miało miejsce w wczoraj około godziny 14.00 w miejscowości Niegosławice. Wtedy to, funkcjonariusze pińczowskiej drogówki zauważyli szybko poruszającego się dostawczego volkswagena. Wykonany pomiar wykazał, iż 21 –letni kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h.

W obu przypadkach zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy. Dodatkowo zostali oni ukarani mandatami karnymi, a do ich kont dopisało się po 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 roku obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

- kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…).

 

Opr. IBG

Źródło: KPP w Pińczowie