„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” w klubie Wolna Strefa - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” w klubie Wolna Strefa

Wczoraj policjant Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie spotkał się z wychowankami klubu dla dzieci i młodzieży Wolna Strefa w Podłężu. W trakcie organizowanych tam gier i zabaw mówiono o bezpieczeństwie w czasie wakacji.

Tego typu miejsce to jedyne takie przedsięwzięcie w powiecie pińczowskim. Dlatego cieszy się ono dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości. Opiekunowie w czasie wakacji przez cały tydzień organizują wolny czas swoim podopiecznym. A jednym z założeń jest ścisła współpraca z Policją.

Wczoraj mundurowy z Komendy powiatowej Policji w Pińczowie rozmawiał z najmłodszymi o bezpieczeństwie nad wodą, podczas jazdy na rowerze, a także pracy w gospodarstwie rolnym. W czasie spotkania realizował założenia kampanii profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.  

Jest to bardzo ważny tematy, gdyż przez powiat pińczowski przepływa rzeka Nida wraz z jej licznymi starorzeczami. W tych miejscach w latach ubiegłych dochodziło do rodzaju wypadków. Stąd tak ważne aby uświadamiać najmłodszych o czyhających tam niebezpieczeństwach.