Młody kierowco zwolnij !!! - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młody kierowco zwolnij !!!

W pierwszy weekend wakacji policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali 4 prawa jazdy, w zdecydowanej większości należące do młodych kierowców. Przyczyną kontroli była oczywiście nadmierna prędkość i lekceważenie przepisów ruchu drogowego.

W miniony weekend na pińczowskich drogach doszło do kilku kolizji, w tym jednej z udziałem prawidłowo idących pieszych. 20-letni mężczyzna kierujący dostawczym Renaultem podczas wymijania matki idącej jezdnią z dzieckiem potrącił 14-letnią dziewczynkę, która w wyniku zdarzenia musiała zostać przetransportowana do szpitala. Sposób wymijania pieszych sprawił również, że do zjechania na pobocze był zmuszony inny kierowca jadący z naprzeciwka. Na szczęście dziewczynce, jej matce i drugiemu kierowcy nic poważnego się nie stało, ale 20–latek w ogóle nie zainteresował się ich losem, ponieważ oddali się z miejsca zdarzenia. Tylko czujność mieszkańców wsi, w której doszło do kolizji pozwoliła ujawnić jej sprawcę. Tego samego dnia, w centrum Pińczowa 23-latek prowadząc pojazd osobowy z nadmierną prędkością stracił panowanie nad autem i zjechał na prawe pobocze uszkadzając znak drogowy i betonowe ogrodzenie. Kierującemu i pasażerce nic się nie stało. Obaj panowie za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego stracili już swoje prawa jazdy. O tym na jak długo zdecyduje sąd. Grozi im również wysoka grzywna.

W dwóch pozostałych przypadkach powodem zatrzymania praw jazdy była nadmierna prędkość. 19-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego w godzinach nocnych jechał jedną z głównych ulic Pińczowa z prędkością 125 km/h. Zaś 38 – letni mężczyzna z powiatu koneckiego w Kijach przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Ci kierowcy stracili uprawnienia na czas 3 miesięcy. Zostali ukarani wysoką grzywną pieniężną i 10 punktami karnymi.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie