Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pińczowski policjant na podium Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant służby Kryminalnej Roku 2017” zakończyła się dużym wyróżnieniem dla policjantów reprezentujących garnizon świętokrzyski. W klasyfikacji indywidualnej „najlepszy policjant dochodzeniowo – śledczy” trzecie miejsce zajął mł. asp. Rafał Koprowski na co dzień pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Pińczowie.

Trzecia edycja konkursu na szczeblu ogólnokrajowym była też trzecią z udziałem policjantów z Pińczowa. Dwa lata temu jednym z reprezentantów świętokrzyskiego był asp. sztab. Robert Wojtala. Rok temu już cała drużyna składała się wyłącznie z pińczowskich kryminalnych. Podobnie jak rok wcześniej również i w roku 2017 wygrali oni eliminacje wojewódzkie. Z tego tytułu przyszło im reprezentować nasz garnizon w zmaganiach ogólnopolskich, które odbyły się w dniach 6-8 czerwca 2017 r. w Szkole Policji w Pile. Po znakomitym czwartym miejscu drużyny w zeszłym roku tym razem należeli oni do grona faworytów.

Funkcjonariusze nie zawiedli, a zwłaszcza mł. asp. Rafał Koprowski, który w swojej kategorii „najlepszy policjant dochodzeniowo – śledczy” uzyskał indywidualnie trzecią lokatę. Do najlepszego policjanta w klasyfikacji ogólnej zabrakło mu tylko jednego punktu. O laur zwycięstwa walkę toczył w kilku konkurencjach:


- oględziny miejsca zdarzenia, gdzie zadanie grup procesowych polegało na ujawnieniu i zabezpieczeniu śladów kryminalistycznych,

- sprawdzian umiejętności strzeleckich,

- test wiedzy zawodowej,

- sprawdzian wiedzy praktycznej, tzw. kazus,

 
W każdej z nich plasował się w czołówce co dało mu jedną z najlepszych ocen ogólnych w zawodach.

Laureaci Konkursu, w tym mł. asp. Rafał Koprowski,  zostali uhonorowani i otrzymali m.in. odznaki laureatów konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”, puchary i dyplomy ufundowane przez: Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, I Zastępcę Prokuratora Generalnego, Prokuratura Krajowego Bogdana Święczkowskiego, Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka, Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beatę Różniak-Krzeszewską, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, Szkolny Zarząd NSZZ Policjantów.

Mł. asp. Rafał Koprowski w Policji służy od 9 lat. Pracował m.in. w Wydziale Konwojowym KWP Kielce, Zespole Patrolowo – Interwencyjnym w Pińczowie oraz Posterunku Policji w Kijach. Od 2013 r. jest policjantem Wydziału Kryminalnego. W czasie swojej służby wielokrotnie był nagradzany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie. Posiadana przez niego wiedza i umiejętności sprawiają, że mimo młodego wieku już kilkukrotnie z sukcesami reprezentował pińczowską komendę w turniejach policyjnych.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczów