Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ

Dzisiaj odbyła się debata społeczna inaugurująca cykl spotkań z mieszkańcami powiatu pińczowskiego pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie oraz Starosta Pińczowski.

Zwalczanie przestępczości oraz uciążliwych wykroczeń w znacznym stopniu zależą od współpracy Policji z lokalną społecznością. Aby ją zacieśnić konieczna jest m.in. organizacja debat z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli instytucji zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i przede wszystkim mieszkańców. Stąd dzisiejsza debata społeczna w Pińczowie.

W sali konferencyjnej powiatowej hali widowiskowo – sportowej spotkali się przedstawiciele pińczowskiej Policji, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski oraz członkowie powiatowej komisji bezpieczeństwa, przedstawiciele władz gminnych, dyrektorzy szkół, kierownicy i dyrektorzy spółek podległych samorządom, młodzież i mieszkańcy Pińczowa. Spotkanie dotyczyło kwestii bezpieczeństwa lokalnego i wzajemnej współpracy na linii Policja – lokalna społeczność. Narzędziem wykorzystywanym do tego typu kontaktów jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i to o jej możliwościach oraz funkcjonalności w znacznej mierze była dyskusja. Zgromadzeni wysunęli kilka wniosków w sprawie ulepszenia całego programu w sposób, który pozwoli na jeszcze lepszą reakcję mieszkańców na zaobserwowane zagrożenia.

Kolejnymi tematami była służba dzielnicowych oraz propozycja działań profilaktycznych realizowanych przez pińczowską komendę. Warto tutaj wspomnieć o kolejnej aplikacji, która z kolei ułatwia kontakt z dzielnicowym i wskazuje dowolną jednostkę Policji pn. „Moja Komenda”.

Podsumowując dzisiejszą debatę mieszkańcy pozytywnie odnieśli się do stanu bezpieczeństwa w powiecie pińczowskim. Natomiast ich uwagi co do jego poprawy będą zweryfikowane i wykorzystane w pracy policjantów.

Opr. D.S.

Źródło: KPP Pińczów

  • debata
  • debata
  • debata
  • debata
  • debata
  • debata
Ładowanie odtwarzacza...