Zapobiegając kradzieżom i oszustwom - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegając kradzieżom i oszustwom

W każdy wtorek i piątek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie są obecni na placu targowym. Związane jest to z występującym tam zagrożeniem oszustwami i kradzieżami. Dzięki podjętym działaniom przez funkcjonariuszy liczba przestępstw w tych miejscach została znacznie ograniczona.

Jak co roku wraz z rozpoczęciem sezonu wiosennego ruch na obu placach targowych w Pińczowie znacznie się zwiększył.  W kilku przypadkach wykorzystali to przestępcy, którzy dokonali kilku kradzieży kieszonkowych. Inni z kolei oszukiwali stosując grę w trzy kubki i zgadywanie liczby cukierków znajdujących się za przesłoną.

Na zgłoszenia tych przestępczych działań natychmiast zareagowała Policja. Równolegle do prowadzonych czynności wykrywaczach podjęto działania profilaktyczne. Na placach pojawiły się wzmożone patrole, w tym wspierane przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

W pobliżu targowicy umieszczono ogłoszenia przestrzegające przed zagrożeniami, a z policyjnych radiowozów wygłaszane są krótkie komunikaty informujące o sposobach działania przestępców.

Dzięki takim działaniom przestępczość w tych miejscach została wyeliminowana. Nie mniej jednak policjanci kontynuują pracę prewencyjną i reagują na wszelkie sygnały dotyczące łamania prawa.

Wszystkich mieszkańców korzystających z targowicy nadal przestrzegamy przed możliwym zagrożeniem kradzieżą i oszustwem.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 77.45 KB