Z młodzieżą o dopalaczach - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z młodzieżą o dopalaczach

Dzisiaj w ramach XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki prowadzonych pod hasłem „Rodzina Twój bezpieczny świat” pińczowscy policjanci wraz z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Busku – Zdroju zorganizowali spotkanie z uczniami Gimnazjum w Kijach na temat szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy.

By rodzina funkcjonowała prawidłowo musi być wspierana przez placówkę szkolną i inne instytucje, które w swoim statucie mają wpisane działania na rzecz profilaktyki. Takimi niewątpliwie są Policja i Sanepid. Stąd dzisiejsza prelekcja, która dotyczyła problemu narkotyków, a zwłaszcza ich nowej wersji - dopalaczy.

Statystyki wskazują, że grupą wiekową eksperymentującą z tego typu środkami i jednocześnie najbardziej zagrożoną skutkami ich działania jest młodzież w wieku 14-17 lat. Pracownice buskiego Sanepidu przy okazji takich spotkań uświadamiają więc uczniów jak bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia są środki odurzające. Policjant skupił się natomiast na aspekcie prawnym ich produkcji, dystrybucji i posiadania. Przypomniał, że o każdym przypadku pojawienia się narkotyków w obszarze szkoły należy informować wychowawców oraz Policję. Ta ostatnia reprezentowana jest m.in. przez dzielnicowego, z którym kontakt można nawiązać chociażby dzięki aplikacji Moja Komenda.

Opr. D.S.

Źródło: KPP Pińczów