Profilaktyka dla najmłodszych: „Jabłko – cytryna” - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka dla najmłodszych: „Jabłko – cytryna”

Jak co roku w maju Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Busku – Zdroju rozpoczęła cykl działań profilaktycznych pod nazwą „Jabłko – Cytryna”, które są skierowane do uczniów szkół podstawowych. W ramach tych przedsięwzięć dzieci m.in. przyglądają się prowadzonym kontrolom drogowym.

Idea pomysłu polega na uczestnictwie dzieci w kontrolach drogowych przeprowadzanych przez policjantów. Obserwują oni zachowanie kierujących i odpowiadają na pytania dotyczące zaobserwowanych nieprawidłowości. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów prawa drogowego „za karę” otrzymują cytrynę, którą muszą zjeść na miejscu kontroli. Ci nie popełniający żadnych przewinień otrzymują jabłko.

Ważnym elementem działań jest również profilaktyka uzależnień. W tym przypadku chodzi o nikotynę. Dzieci pytają kierowców o to czy palą papierosy podczas jazdy, co w tym czasie może być równie niebezpieczne jak rozmowa przez telefon komórkowy.

W ten sposób uczniowie m.in. utrwalają poznane wcześniej przepisy kodeksu drogowego. Zwracają przy tym uwagę na nieprawidłowości w zachowaniu niektórych kierujących. Policjanci natomiast wyjaśniają sens poszczególnych przepisów oraz to jakie środki ostrożności zachować, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Dzisiaj działania prowadzone były w Michałowie. Wziął w nich udział dzielnicowy rejonu, który wyjaśnił również zgromadzonym jak łatwo można nawiązać z nim kontakt za pomocą aplikacji mobilnej Moja Komenda.

 

Opr. DS

Źródło: KPP Pińczów

  • jabłko - cytryna
  • jabłko - cytryna
  • jabłko - cytryna
  • jabłko - cytryna
  • jabłko - cytryna