Siedemnastolatkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Siedemnastolatkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę

W sobotni wieczór grupa siedemnastolatków ujęła nietrzeźwego kierowcę i wskazała go interweniującym policjantom. 33-letniemu mężczyźnie za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Grupa siedmiu młodych mężczyzn wspólnie spędzała sobotni wieczór w części rekreacyjnej Pińczowa. W pewnym momencie podszedł do nich dziwnie zachowujący się człowiek. Ostatecznie pod pretekstem problemów osobistych odszedł z jednym z siedemnastolatków kilkaset metrów dalej, gdzie miał zaparkowany samochód. Tam prosił małoletniego o odwiezienie do domu. Jednak gdy ten odmówił, z uwagi na brak uprawnień do kierowania, mężczyzna sam wsiadł za kierownicę i podwiózł młodzieńca do grupy kolegów. W zamkniętym samochodzie młodzieniec poczuł woń alkoholu. Zorientował się, że dziwne zachowanie kierowcy jest wynikiem spożycia przez niego alkoholu i o wszystkim powiedział swoim rówieśnikom, którzy natychmiast unieruchomili samochód wyciągając kluczyki ze stacyjki i zapobiegli kierowcy dalszej jazdy. Na miejsce wezwali również patrol Policji.

Mundurowi ujętego 33 -letniego mieszkańca Pińczowa poddali badaniu na stan trzeźwości.

Po chwili okazało się, że mężczyzna w swoim organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Co mogłoby się stać, gdyby chłopcy nie zareagowali we właściwy sposób? Być może dzięki ich zdrowemu rozsądkowi nie doszło do tragedii.

33- latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Teraz grozi mu kara  do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.  

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie