Odpowiedzą przed sądem rodzinnym - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą przed sądem rodzinnym

Pińczowscy policjanci ustalili sprawców zniszczenia nowo wybudowanych schodów prowadzących do placówki służby zdrowa. Są to małoletni chłopcy i dziewczynka, którzy teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu majowego pracownicy firmy remontowo – budowlanej wylali świeży beton do szalunku tworzącego schody wejściowe prowadzące do remontowanego budynku w Pińczowie. Kilka dni później, po powrocie do pracy, okazało się, że schody są zniszczone. Nieznane osoby w świeżym betonie odcisnęły głębokie ślady butów, dłoni i znajdujących się w pobliżu rur. Przy tej okazji odpryskami betonu została również zniszczona elewacja w bezpośredniej bliskości schodów. Właściciel firmy wycenił szkodę na kwotę nawet kilku tysięcy złotych.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania uczestników „zabawy” na świeżo wylanym betonie. Jak się wkrótce okazało była to grupa pięciu chłopców i jedna dziewczynka w wieku od 12 do 15 lat. Obecnie nadal trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia całej sprawy. Jeśli podejrzenia potwierdzą się, zachowanie wszystkich uczestników zajścia rozpatrzy sąd rodzinny i nieletnich.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

  • zniszczone schody
  • zniszczone schody
  • zniszczone schody