Bezpieczne święta na pińczowskich drogach - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne święta na pińczowskich drogach

Po zakończonych świętach podsumowujemy stan bezpieczeństwa na pińczowskich drogach. Pomimo dużego natężenia ruchu i trudnych warunków pogodowych, w naszym powiecie było bezpiecznie.

W związku ze Świętami Wielkanocnymi, oraz wzmożonym ruchem pojazdów, na terenie całego kraju Policja przeprowadziła działania „Bezpieczny Weekend”. Na terenie podległym pińczowskiej komendzie, w ramach tej akcji, przez cztery ostatnie dni służbę pełniło 65 policjantów, w tym 20 ruchu drogowego i 45 z innych komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
W tym czasie, na podległym terenie, nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Policjanci interweniowali jedynie przy dwóch kolizjach, w których nikt nie doznał obrażeń. Chociaż zdecydowana większość kierowców zachowywała się prawidłowo, to jednak nie wszyscy zachowali zdrowy rozsądek za kierownicą. Z nimi najczęściej spotykali się funkcjonariusze ruchu drogowego. Łącznie ujawnili 84 wykroczenia, za które nałożyli 76 mandatów karnych. Aż 45 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymano również dwóch nietrzeźwych rowerzystów.Opr. DS
Źródło: KPP w Pińczowie