Odzyskana pilarka - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskana pilarka

Pińczowscy policjanci ustalili sprawcę zgłoszonej kradzieży pilarki łańcuchowej, a następnie odzyskali przedmiot, który został już odsprzedany. Sprawcy tego czynu grozi kara grzywny albo ograniczenia wolności.

Na początku kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Pińczowa dotyczące kradzieży z budynku gospodarczego pilarki. Pokrzywdzony pozostawił ją w otwartym pomieszczeniu po czym wyjechał z posesji, do której dostęp był tylko przez zamknięte ogrodzenie. Po powrocie do domu zauważył brak swojego sprzętu, a ślady wskazywały, że ktoś dostał się na podwórze przez wysoki mur ogrodzeniowy.

Już kilka dni od zgłoszenia w rękach policjantów znalazł się  podejrzewany 40- letni mężczyzna. Przyznał się on do zarzucanego mu czynu, jednak nie chciał nic tłumaczyć w tej sprawie. Mimo to mundurowi równie szybko ustalili, że zaraz po kradzieży sprzedał piłę przypadkowemu mężczyźnie, który kupił ją za kwotę 30 zł. Sprawca kradzieży „zarobione" w ten sposób pieniądze w całości przeznaczył na zakup alkoholu.

Teraz obaj panowie tzn. sprawca kradzieży, jaki i 57-letni kupiec odpowiedzą przed sądem. Pierwszemu z nich za wykroczenie kradzieży grozi kara grzywny albo ograniczenia wolności. Drugi odpowie za wykroczenie paserstwa, za co grozi gara grzywny.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

  • odzyskana pilarka elektryczna