Dni Otwarte w pińczowskiej komendzie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dni Otwarte w pińczowskiej komendzie

W dniu 21 marca 2017 r. w godz. od 10.00 do 13.00 Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych mieszkańców powiatu pińczowskiego na dzień otwarty komendy Policji.

Z okazji organizacji Dni Otwartych dla odwiedzających pińczowską jednostkę przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in.:

Stoisko dzielnicowego, który zaprezentuje swoją pracę i możliwości kontaktu z obywatelami
Stoisko technika kryminalistycznego, gdzie będą pokazane metody pracy i sprzęt wykorzystywany do odnajdywania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych
Sprzęt policyjny będący na stanie jednostki, w tym radiowozy
Stoisko informacyjne na temat doboru do służby w Policji
Stoisko profilaktyczno – edukacyjne, gdzie będzie można zapoznać się z funkcjonalnością mobilnych aplikacji „MOJA KOMENDA” i KRAJOWEJ MAPY ZAGROZEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

Niewątpliwie atrakcją dla wielu odwiedzających komendę będzie możliwość uwiecznienia wizyty na zdjęciu w fotelu Komendanta. Każdy będzie mógł również dowiedzieć się nieco więcej na temat praw człowieka, w tym uprawnień osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Do odwiedzenia pińczowskiej jednostki Policji zapraszamy grupy szkole, a także osoby indywidualne.

Dni Otwarte jednostki odbywają się w ramach świętokrzyskiej kampanii społecznej SŁUŻĄC NIESIEMY BEZPIECZEŃSTWO. Kolejnym z jej elementów w Pińczowie będzie zaplanowana na dzień 19 kwietnia 2017 r. debata społeczna „Reaguje nie kabluję” na temat umiejętności oraz znaczenia reagowania na przejawy przemocy w przestrzeni publicznej oraz przypadki łamania praw człowieka. Dyskusję poprowadzi Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerard Bah.

 

 

Wyk. D.S

Źródło: KPP Pińczów

  • logo kampanii