Znamy finalistów pińczowskiego BRD - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znamy finalistów pińczowskiego BRD

W Pińczowie odbył się finał powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W jego organizację oprócz Policji włączyło się Gimnazjum nr 2 w Pińczowie oraz pińczowskie Starostwo Powiatowe.

Do tego etapu rozgrywek przystąpiły najlepsze drużyny gimnazjów i szkół podstawowych wyłonione wcześniej w drodze eliminacji gminnych. Organizatorzy przygotowali dla nich test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, włącznie z koniecznością rozwiązania zadań sytuacyjnych (pierwszeństwo przejazdów na skrzyżowaniach) oraz sprawdzian praktyczny z jazdy na rowerze po torze przeszkód i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak przystało na finalistów turnieju szczebla powiatowego wszystkie drużyny z postawionych im zadań wywiązały się znakomicie. Szczególną uwagę należy zwrócić na przygotowanie dzieci i młodzieży do czynności przedmedycznych oraz umiejętności jazdy na rowerze. Test również nie sprawił nikomu większych problemów. Nie mniej jednak punktacja wszystkich konkurencji pozwoliła wyłonić zwycięzców konkursu, którzy będą reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla wojewódzkiego. Są to drużyny Gimnazjum nr 2 w Pińczowie oraz Szkoły Podstawowej w Brześciu.

Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbędzie się w dniach 23-24 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sukowie. Jego zwycięzcy będą z kolei rywalizować w Finale XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniach 6-8 czerwca 2016 r. w Krośnicy, woj. opolskie.

 

Opr. D.S.

Źródło: KPP Pińczów

  • finały pińczowskiego BRD
  • finały pińczowskiego BRD
  • finały pińczowskiego BRD
  • finały pińczowskiego BRD
  • finały pińczowskiego BRD
  • finały pińczowskiego BRD